Vadelmainen tahmaamaton huulikiilto

Moni tahtoo tietää, mikä olisi sellainen huulikiilto, joka ei tahmaa. No tämäpä taas olisi:
Max Factor Colour Elixir Gloss -huulikiillot ovat huulilla kevyen voidemaisen ja pehmeän tuntuisia, mutta eivät tahmaa huulia ollenkaan. Lopputulos on miellytävän pehmeä ja samalla hieman sellainen ”onko minulla edes huulikiltoa” -tyyppinen.
Kiilloissa on myös yllättävän pieni ja tarkka applikaattoripää, joten varsinkin kapeampihuuliset varmasti pitävät näistä.
Olen itse saanut joskus jostakin sävyn 45 Luxurious Berry, joka on todella raikas pinkin sävy. Pehmeän vadelmainen huulikiilto on jälleen juuri niitä roosan sävyjä, jollaisia itse rakastan: kiillosta tulee sävyä ja se on raikas, mutta silti niin kevyt ja luonnollinen. Kiillon karkkisen pehmeä tuoksu on sekin miellyttävä. Itseasiassa tuotteen tuoksu ja koostumus ovat molemmat niin lähellä vanhoja Silk Gloss -huulikiiltoja, että tämä taitaakin olla vain niiden päivitetty versio.

Millaisista huulikiiltokoostumuksista te pidätte eniten?
Max Factor Colour Elixir Gloss -huulikiilloilla on hintaa n. 12,90 euroa.